Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Historia

      Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej został założony w 1987 roku przez choreograf Grażynę Temporowicz. Zespół skupia dzieci i młodzież hrubieszowskich szkół, którym drogi jest folklor oraz kultura rodzima.
      Początkowo miał to być jedynie zespól dziecięcy. Jednak z roku na rok mali tancerze przeistoczyli się w dorodną młodzież, rozkochaną w pięknie polskiego folkloru i pragnącą kontynuować, swoją wielką przygodę z tańcem. Dlatego aktualnie prowadzona jest praca w sześciu grupach wiekowych z tancerzami w wieku od 6 do 20 lat, co stanowi ponad 120 osób. Przez Zespół przewinęło się około 1500 tancerzy i tancerek.
      W okresie 25-letniej działalności zespół uzyskał szereg nagród i wyróżnień na przeglądach i festiwalach w kraju i za granicą. Już po dwóch latach wspólnej pracy Zespół zajął l miejsce na Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Dziecięcych w Tomaszowie Lub.
      Wśród osiągnięć w ostatnim okresie należy wymienić tytuł Laureata Między-wojewódzkiego Przeglądu Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego - Przemyśl 2000, oraz zajęcie l miejsca na Wojewódzkim Przeglądzie we Włodawie w 2001 roku.
      Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej posiada weryfikację Międzynarodowej Federacji Tańca C.I.O.F.F., które umożliwiają reprezentowanie Polski na festiwalach folklorystycznych na całym świecie. l tak swój dorobek artystyczny prezentował w Grecji, Macedonii, Serbii, Chorwacji, Danii, Hiszpanii, Ukrainie, w Niemczech, Turcji, Czechach, Słowacji, Sardynii, Włoszech, Litwie, Białorusi, Portugalii, Francji, Holandii, Meksyku, Peru oraz na Cyprze.
      Niewątpliwie największym wydarzeniem w życiu zespołu jest fakt, iż w grudniu 2000 roku zatańczył dla Ojca Świętego w Watykanie.
      Zespól Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej jest piękną wizytówką miasta i powiatu, która to z każdym rokiem nabiera wciąż pełniejszych barw.